Skip to content

ВИДЕО: Продолжува проектот на Куманово со Банско и Добриниште

ДАТУМ

јуни 12, 2023

Фондацијата за култура и спорт Куманово и народно читалиште Димитар Благоев од Добриниште Република Бугарија, продолжуваат да го реализираат заедничкиот проект „Соработка во визуелните уметности за промовирање на регионалниот културен идентитет“.

 

Во ресторан Грација во тек се четиридневни работилници, обуки да кои присутните можат да ги пренесат своите идеи и предлози кои подоцна ќе се преточат во документарен филм.

текстот е преземен од

Споделeте:

Share on email
Email
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

I accept the Privacy Policy