Skip to content

Регионален саем на социјални претпријатија на Градскиот плоштад во Куманово

ДАТУМ

ноември 2, 2022

Категории

,

Центарот за развој на Североисточен плански регион како Регионален центар за социјални претпријатија го организираше вториот по ред Регионален саем на социјални претпријатија, кој се оддржа на Градскиот плоштад во Куманово на 25.10.2022 година и на кој учествуваа здруженија, занаетчии, организации и претпријатија. Кумановци имаа можност да купат уникатни и рачно изработени производи од кожа, глина, сувенири и везени предмети со етнолошки мотиви, но и еколошки сокови и ракија од домашни работилници.

Учесниците на саемот велат дека ваквите проекти придонесуваат за нивна поголема видливост и презентација на нивните производи пред купувачите.

Саемот е во организација на проектот финансиран од ЕУ „Поддршка на социјалните претпријатија“, имплементиран од Ептиса, Барка и Екорис, каде корисник е Министерството за труд и социјална политика.

 

Споделeте:

Share on email
Email
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

I accept the Privacy Policy